Haberler

Ansamble tarihi

38 yıldır hizmetinizdeyiz

histoireAnsamble grubun kurulmasında ilk adım Vannes’te, 1978 yılında, Rene Lancien tarafından,  BreizRestauration Company kurulmasıyle birlikte atılmıştır. Ansamble hazır yemek piyasasında yerine alıp ilk merkezi mutfağını Vannes’te inşa etmiştir. Aşçılar, o zamanlarda komşu toplumlara teslim edilen yemek çeşitleri pişiriyorlardı. Adım adım ekip gelişerek, hizmetlerini Britanny’daki okul, şirket ve sağlık kuruluşlarına sunmaya başladı. Bölgesel kaynaklar sayesinde, şirket yerel üreticileri bir araya getirip güvenli ortaklıklar kurmuştur. On sene sonra, BreizRestaurationBritanny’daki hazır yemek hizmetleri için bir referans konumuna gelmişti.

İlerleyerek, kurucu aynı hazır yemek hizmetini başka bölgelerde, aynı değerleri paylaşan ekip ve müşteriler ile geliştirmeye başardı. 1998 yılında, ülkenin ortasında ve güneyinde bulunan iki şirket olan Val de France Restauration ile Midi Gastronomie-Bontemps, P.M.E. Armati’ye, kendi tecrübeleri ile katılmıştır. Bunun sonucunda, söz konusu üç şirket güçlerini bir ederek tek bir şirket kurmuşlardır: Ansamble Fransa böylece 2002 yılında dünyaya gelmiştir.
Rene Lancien’in hazır yemek uzmanı Francois Bonnot ile buluşması, markanın gelişmesine uluslararası bir ivmede bulunmuştur.  İki ortak, Romanya, Fas ve Moritanyada iş yerleri kurarak, Romanya Renault Teknoloji ve Fas Kraliyet Futbol Federasyonu ile sözleşmeler imzalamışlardır.

2012 yılında, Ansamble Fransa, Fransa’daki faaliyeti için Elior grubuna katılmıştır ve Ansamble markası, Türkiye, İvory Coast, Katar, Kongo, Kamerun ve Abu Dhabide merkezler kurarak, Rene Lancien ile Francois Bonnot tarafından koordine edilen OCS Holding bağımsız grupları ile lisans sözleşmeleri çerçevesinde uluslararası gelişimine devam etmiştir.

Scroll To Top