Haberler

Ansamble tarihi

38 yıldır hizmetinizdeyiz

histoireAnsamble Group’un kurulmasında ilk adım Vannes’te 1978 yılında Rene Lancien tarafından, Breiz Restauration Company kurulmasıyla birlikte atılmıştır. Ansamble hazır yemek sektöründe yerini alıp ilk merkezi matfağını Vannes’te inşaa etmiştir. Ansamble adım adım gelişip büyüyerek, hizmetlerini Britanny’deki okul, şirket ve sağlık kuruluşlarına sunmaya başladı. Bölgesel kaynaklar sayesinde, Ansamble yerel üreticileri bir araya getirip güvenli ortaklıklar kurmuştur. On sene sonra, Breiz Restauration Britanny’deki hazır yemek hizmetleri için referans bir konuma gelmiştir.

Ansamble zamanla gelişerek aynı hazır yemek hizmetini başka bölgelerde, aynı değerleri paylaşan ekip ve müşterileriyle daha da geliştirmeyi başardı. 1998 yılında, ülkenin ortasında ve güneyinde bulunan iki şirket olan Val de France Restauration ile Midi Gastronomie-Bontemps, P.M.E. Armati’yi bünyesine katmıştır. Bunun sonucunda, bu üç şirket güçlerini birleştirerek tek bir büyük şirket haline gelmiştir. Bu süreç sonunda Ansamble Fransa’da 2002 yılında hazır yemek sektörünün lideri olarak sektörde ismini duyurmayı başarmıştır.

Rene Lancien in hazır yemek uzmanı François Bonnot ile buluşması, markanın gelişmesini uluslararası büyümede bir ivme kazandırmıştır. İki ortak, Romanya, Fas ve Moritanya da yeni mutfaklar kurarak, Romanya Renault Teknoloji ve Fas Kraliyet Futbol Federasyonu ile sözleşmeler imzalamıştır.

2012 yılında Ansamble Fransa, Fransa daki faaliyeti için Elior grubuna katılmıştır. Ansamble markası, Türkiye, Ivory Coast, Katar, Kongo, Kamerun ve Abu Dhabide merkezler açarak, Rene Lancien ile François Bonnot tarafından yönetilen OCS Holding bağımsız grupları ile lisans sözleşmeleri çerçevesinde uluslararası gelişimine devam etmiştir.

Scroll To Top